اخبار

طرح تنظیم بازار میوه شب عید

تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی کشور با اشاره به آغاز خرید میوه‌های تنظیم بازاری شب عید از باغداران گفت: امسال میوه تنظیم بازاری شب عید علاوه بر عرضه سنتی معمول به طور هوشمند درب منازل با ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت بازار عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «صدرا علی اکبرخانی» در نشست خبری خود درباره تنظیم بازار میوه شب عید افزود: برای تحقق این امر ۲۴ هزار تن پرتقال تامسون، ۸ هزار تن پرتقال والنسیای جنوب و ۱۷ هزار تن سیب درختی تامین می شود علاوه بر این ۱۰ درصد بیش از نیاز استان ها برای شب عید ذخیره سازی می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور تصریح کرد: نحوه توزیع میوه های تنظیم بازاری شب عید امسال علاوه بر توزیع سنتی معمول هر ساله، بخشی از آن به طور هوشمند درب منازل عرضه خواهد شد.

علی اکبرخانی گفت: به منظور جلوگیری از بروز التهاب در بازار، میوه های تنظیم بازاری ۱۵ تا ۲۰ درصد زیرقیمت بازار عرضه می شود.

وی با بیان اینکه امسال تولید پرتقال تامسون مازندران بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت داشته است، اظهار داشت: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی میوه های تنظیم بازاری با قیمت هایی بالاتر از قیمت بازار خریداری می شود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور گفت: میزان تولید سیب درختی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اقدامات تنظیم بازاری مشکلی برای تنظیم بازار شب عید نخواهیم داشت، افزود: امسال هوشمندسازی میوه شب عید در تعدادی از استان های بزرگ کشور انجام می شود و درصورت موفقیت این طرح به استان های دیگر تعمیم داده می شود.

به گزارش ایرنا، هر ساله دولت برای حمایت از تولیدکنندگان، سیب درختی و پرتقال شب عید را با قیمت های مناسب خریداری و برای حمایت از مصرف کنندگان با نرخ های تنظیم بازاری به بازار عرضه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *